2017. december 9., szombat

Asztroterápia



Születési horoszkópunk mindent elárul rólunk. Honnan jövünk, milyen előző életbeli mintákat hozunk, milyen volt a magzati korunk, születésünk, és a későbbi időszakaink, szüleink mennyire tudtak vagy inkább nem tudtak bánni velünk, milyen problémákkal küszködtek ők, és milyen megoldási stratégiákat fejlesztettünk ki a magunkban boldoguláshoz. Milyenek a párkapcsolati lehetőségeink, gyermekekhez való viszonyunk, karrier lehetőségeink stb.
Ha hozzám jössz terápiára, a horoszkóp alapján megállapíthatók bizonyos terápiás gócpontok, amiken dolgozni tudunk. A kineziológia eszközével egy-egy adott helyzetet feloldhatunk, lézersugár pontossággal meghatározva annak korát, körülményeit, okozóit. Prananadi utazással még korábbi időbe tudunk menni, megkeresni a gócpontok karmikus eredetét. Állandó jelennel való összekapcsolással, töröljük, visszavonjuk, nem teremtetté tesszük a régi mintákat, fogadalmakat, melyek befolyásolják jelen életed harmonikus alakulását. 

2017. október 1., vasárnap

Hiánymotiváció - növekedés motiváció


Ha választani kell az út és a cél között, akkor a bölcs az utat választja.
Hiány vagy növekedésmotiváció (Maslow)



A legtöbb ember a hiányaiból indítja a  motivációit, ami gyerekkori hiányokból táplálkozik. Ezt megerősíti, ha a kis célokat is el tudja érni. "Hiányzik, teszek érte valamit egy két óráig" és elérem. Például „csokihiányom" van, elmegyek a boltba, és veszek csokit. 

De a nagy problémákat nem lehet megoldani így.
Aki hiánymotivációból él, annak mindig lesznek hiányai, egyrészt mert ha egyet betölt, azonnal lesz még egy, mivel a vágyak végtelenek.
Másrészt pedig azért, mert akkor az elméje eleve a hiányra van kiélezve, és azt veszi észre mindenben.
Ezzel szemben a növekedésmotiváció: Van ugyan hosszú távú célom, de nem az van a fókuszban, hanem a saját növekedésem, tapasztalásom, amit a jelenben megélhetek. Az a lényege, hogy itt és most jól érezzem magam a bőrömben, elégedett legyek, megéljem a teljességet. Ez bizonyos
értelemben vágymentes állapot, mert annak örülök, ami éppen van.
A hiánymotivációért a hibás elmeműködés felelős elsősorban.

2017. szeptember 13., szerda

Transzformáció! Társasjáték, mely megváltoztatja az életed

A transzformációs játék egy interaktív játék, olyan mint az Élet, mely által lehetséges belelátnunk életünk főbb irányvonalaiba, akadályaiba. A játék folyamán tudatára ébredhetünk erőinknek, és olyan leckéket kapunk, amelyek elmélyíthetik tudásunkat arról, hogyan is működünk fizikai, érzelmi, értelmi és spirituális szinten. 
A játék segít a döntésben, segít legyőzni régi hiedelmeinket, tisztázni reakcióinkat, rögzült mintáinkat. A transzformációs játék előhívja kreativitásunkat, ráébreszt saját erőinkre és lehetőségeinkre.

2017. szeptember 8., péntek

Stresszcsökkentő gyakorlatok

  • Tehetünk valamit stressz esetén? Hasznos tanácsok a stressz csökkentésére
  • Az alábbiakban felsorolt egyszerű gyakorlatok, módszerek segítségével bárki csökkentheti élete feszültségeit, akár egy perc alatt is. Mindenki válogasson kedvére a saját stresszeinek, stressztüneteinek megfelelően!
  • NÉHÁNY FIZIKAI S.O.S. GYAKORLAT: 
  •  Végy néhány jó mély lélegzetet! Akár sóhajthatsz is. Igyekezz minél jobban a légzésedre figyelni! A kapkodó légzés erősíti a stressztüneteket. A mély légzés oldja a feszültséget, a nyugodt állapotot idézi, és segíti előállítani.

2017. május 23., kedd

Árnyékaink integrálása

Általában a vallásos, spirituális tanokon nevelkedett emberek az igazi mély belső meditáció, belső út helyett, egy sor hittételt és szabályt kapnak a lelki valóságról. Megmondják nekik, mi az igazság, ahelyett, hogy rávezetnék őket a magunkban rejlő mélyebb igazság felfedezésére. 
A mély belső átalakulást elősegítő technika egy olyan eszköz, meditáció, olyan állapotba képes elkísérni, amely belső lényünk tapasztalását teszi lehetővé. 
Nincs szükségünk erősen vallott meggyőzésesekre és szabályokra. Ha a valódi mély belső átalakulás állapotából éljük életünket, sok merev hitrendszerünk elveszti jelentőségét, mert természetesen jönnek a dolgok, belülről. 
A vallásos és spirituális mesterek melletti élet gyakran elszakít a valóságtól, a gyakorlati élettől, és egy olyan rózsaszín ködben úszó repkedéshez hasonlatos, amiből - mivel nincs alapja - előbb utóbb lepottyanunk a való világba. 
Az Istent vagy Mindenséget kívül keressük, ahelyett hogy befele indulnánk.
Az egész "álspiri" lét valamilyen kenetteljes, jóságos, fényes, tökéletes mázzal vonódik be -, szétválasztva attól ami nem szeretetteljes, harcos, dühös, kiabálós, "gonosz", negatív, rossz. Ezáltal kizárjuk magunkból ezeket a részeinket, elnyomjuk őket, letagadjuk, gonosznak nevezzük magunkban, és igyekszünk megszabadulni tőlük. Ez viszont KÉTséget, kettősséget teremt bennünk, nem vagyunk EGÉSZek. És ha nem vagyunk egész, akkor a FÉLelem uralkodik el rajtunk, nehogy kiderüljön, hogy nem vagyunk olyan jók és tökéletesek, mint amilyennek mutatjuk magunkat. Ha elkülönülünk önmagunk részeitől, akkor feltételezzük, hogy én és az a részem nem vagyunk egyek. 
Mit kezdünk például azzal a részünkkel, amelyik néha dühös, vagy kiabál, vagy hisztizik, vagy megsértődik, féltékeny, irigy, stb. Próbáljuk visszanyomni, de az a részünk, amiről nem veszünk tudomást, és az árnyékba kerül, mint a kisgyerek, elkezd rosszalkodni, felhívni magára a figyelmet. Ilyenkor csinálunk bakikat, robbanunk fel hirtelen valaki ártatlanra, "esküszik ellenünk a sors", történnek idétlen dolgok velünk a semmiből. 

2017. május 12., péntek

A párkapcsolat nem csatamező

A legendás házasságterapeuta Dr. John Gottman újdonsült házaspárokat vizsgált hat éven keresztül.
Mind a saját házukban, mind a laboratóriumában elvégezte megfigyeléseit, melyek során megkérte őket, hogy beszéljenek a konfliktusaikról és a pozitív emlékeikről. Amíg ezt tette, elektródákat használt, hogy vizsgálja a véráramlatot, a szívritmusukat és még az izzadtság mennyiséget is. 94%-os pontossággal meg tudta jósolni, hogy a pár együtt marad, vagy elválik.


Az összegyűjtött adatmennyiséggel Dr. Gottman két csoportra osztotta a házaspárokat: Mesterekre és Vesztesekre. A Mesterek boldog házasságban élnek, a Vesztesek általában elválnak, és szörnyű a kapcsolatuk.

Tehát mi volt a különbség a Mesterek és a Vesztesek között?

2017. április 17., hétfő

Párkapcsolatok forgatókönyve

1. A választás, a rezonancia törvénye
  • Hallottál valaha ilyet, hogy „ez tökéletesen összhangban van velem?
  • Ha valamiről azonnal tudod, hogy neked való, a tied, pont az, pont olyan….
  • Rezonancia kialakulása
  • Ilyenkor a két dolog, személy között kölcsönös rezonancia alakul ki. Hasonló a rezgésük, úgy is mondhatnánk. Mert hasonló hasonlót vonz. (Ugyanazon fajta tollú madarak egy irányba repülnek. Madarat tolláról, embert barátjáról … így is ki lehetne fejezni.)
  • A rezonancia Igen vagy Nem válaszokban beszél, és nagyon gyorsan működik. Gondolj csak bele, hogy az agy milyen hamar eldönti egy potenciális társról, hogy: NEM, NEM, NEM! vagy IGEN! IGEN! IGEN!  Állítólag 3 másodperc elég hozzá. De lehet hogy perc. 
  • A rezonancia törvénye segít megtalálni a megfelelő embereket a megfelelő időben. 
  • De miért is alakul ki vonzás két ember között? 
  • Mert dolguk van egymással. Általában karmikus dolguk, amihez kell a csilivili nagy körítés, rózsaszín köd, repkedés, hogy ne essen le azonnal a tantusz. Ezért kell: a rajongó fázis.
2. A rajongó fázis

2017. március 24., péntek

A drámaháromszög

A drámaháromszög  Dr. Steven Karpman Drámaháromszög elméletéből származik, melyet 1968-ban fejlesztett ki. Ez egy szociális és pszichológiai modell, mely segít megérteni, hogyan ragadunk bele a kapcsolatainkba. 
Lényegében, amikor benne vagy a háromszögben, az egod működik. A probléma, hogy legtöbbünk az életünk felét ebben a háromszögben tölti, és még csak nem is veszi észre. Ez úgy működik, hogy van a háromszögnek három sarka: az egyik az „áldozat”, a másik a „üldöző”, és a harmadik a „megmentő”. Életünk során egyik szerepből a másikba kerülünk, vagy egyszerre többen is részt veszünk (áldozat és üldöző ugyanabban az időben), de amikor valamelyik tüskénket megérintették, igyekszünk a kedvenc szerepünket játszani. Általában ez veszekedések során jön elő, de bármikor máskor is megeshet.

Az áldozat
Az áldozat valakinek, valaminek, vagy valamilyen helyzetnek az „eredményeként” látja magát, és ebbe az Önző Én állapotba ragad bele. Sok „bár csak” mondat szerepel a kommunikációjában. Az áldozat fajtái:
Passzív–agresszív: Nehezen fejezi ki nyíltan a haragját. Például, amikor megkérdezik tőle, hol szeretne ebédelni,az áldozat mindig azt mondja, hogy neki mindegy. De aztán mérges lesz és rosszul

2017. március 23., csütörtök

Az érzelmek biológiája - hogyan neveljük át az agyunkat?


Nemcsak az elménk szokik hozzá bizonyos érzelmekhez, hanem a testünk sejtjei is bizonyos, az érzelmekkel járó, kémiai anyagokhoz. A sejtek olyan receptorokat építenek ki, amelyek alkalmasak a neuropeptidnek egy sajátos kombinációjának érzékeléséhez. Ezek a kombinációk bizonyos érzelmeket kapcsolnak be az agyba. Magyarul, amikor egy bizonyos fajta érzelmet érzünk, az agyunk ennek megfelelően osztályozott neuropeptideket bocsát a sejtjeinkbe. Minden érzelem vagy érzelemadag, amit megtapasztalunk, egy azonnali neuropeptid adag megtermelésével jár. Amikor ugyanazt az érzést többször érezzük, vagy folyamatosan ugyanabban az érzelmi állapotban vagyunk, akkor a test kiépít egy olyan receptort, amely ezeknek a peptideknek a fogadására szolgál. És a sejtosztódás folyamán ez így továbbadódik! Tehát, ha például egy nagyon stresszes és mérges, ideges életszakaszon mész keresztül, akkor tudd, hogy a sejtjeid kiépítenek ilyen stresszes, mérges receptorokat, a neuropeptidek fogadására.
Amikor meg akarsz szabadulni a negatív gondolkodástól, legyél tudatában, hogy a tested már kifejlesztett ilyen negatív gondolatok fogadására alkalmas neuropeptideket. A legjobb szándékod ellenére, a tested sejtszinten fog lebeszélni feltett szándékodról, mert tudat alatt a legrosszabb esetekre fogja felkészíteni az elméd. 

2017. január 11., szerda

Diéták és táplálkozási tanácsok gyűjteménye



Nagyon sokféle diéta, vagy táplálkozási szokás, táplálkozásvallás és fogyókúra rendszer létezik.
Ahány ember, annyiféle típus, annyiféle diéta.
Rengeted könyvet, tanulmányt, írást átnéztem, hogy megtaláljam a legmegfelelőbbet, de arra a következtetésre kellett jutnom, hogy nincs legmegfelelőbb. Vagyis van, de mindenkinek egyénileg kell megtalálnia a maga számára legmegfelelőbb diétát. Az ayurveda például ilyen, mindenkinek a testtípusa szerint alakítja a diétát, ami egyben az orvosság is. 
A táplálkozást is holisztikusan kell nézni, mint az egészséget: az egész embert magát, a szokásaival, életkörülményeivel, családi- és generációs mintáival együtt. Bizony, az elődeink is meghatározzák jelen életünk táplálkozási és életmódbeli, felfogásbeli szokásait. Az epigenetika foglalkozik a génekhez kapcsolódó metilációs mintákkal, melyekkel elődeink szokásait, életkörülményeikre adott reakcióit tudjuk örökölni.


Mindenkinek a maga diétája
Tehát mindenkinek meg kell találnia a számára legmegfelelőbb rendszert, amihez ragaszkodik, és amit többé-kevésbé, lelkiismeretének és belső hangjának segítségével követ.

2017. január 1., vasárnap

Határhúzás

Szerethetjük az embereket, és bízhatunk bennük, mégsem kell hagynunk, hogy bántsanak vagy kihasználjanak. Nem kell megengednünk másoknak, hogy azt tegyenek velünk, amit akarnak. Nem minden követelésük jogos! Nem kell mindegyikre igent mondani!
Az élet vizsgáztathat. Az emberek kikutatják a gyenge pontjainkat. Természetesen mi magunk is megtehetjük ezt. S ha bizonyos területen gyenge pontra bukkanunk, észre fogjuk venni, hogy családunk tagjai, barátaink, munkatársaink, szomszédaink, ismételten éppen ott tesznek próbára. Az élet, felebarátaink, Felsőbb Énünk talán így próbál belénk verni valamit.
Ha megtanuljuk ezt a leckét, egyre kevesebb ilyen problémát észlelünk. Éltünk erőnkkel, meghúztuk a határt. Mostanra megtanultuk a leckét. Esetleg egy ideig haragudnunk kell bizonyos emberekre – azokra, akik túlfeszítették a húrt. Ez rendjén való. Hamarosan elengedhetjük a haragot, és hálával helyettesíthetjük. Hiszen ezek az emberek segítették elő, hogy megtudjuk, mi az, amit nem akarunk, amit nem fogunk tolerálni.