
Érintésre mindenkinek szüksége van, de ez az érintés kiválthat jó és rossz emlékeket is.
Mit kell tudni a érintésről? Amikor a jó is rossz,

Harlow drótanyán nevelt kismajmai anyaként elutasították a testkontaktust saját kicsinyeikkel is. Akik gyermekkorukban kevés simogatásban részesültek, nehezen fogadják el, kellemetlennek érzik az érintéseket. A fizikai kontaktus elutasítása mind a párkapcsolat kialakítását, mind a szülői szerep sikerességét veszélyezteti.
Minél többet adsz, annál többet kapsz!
Ne sajnáljuk a simogatást, az ölelést, a nagy puszikat, sétáljunk kézen fogva, vagy dögönyözzük meg a gyerkőcöt és soha ne felejtsük el, az érintés soha nem lehet egyoldalú!
Mire van hatással az érintés?
Pár példát arra, hogy a kutatások szerint még a legjelentéktelenebb érintésnek is hatása van:Könyvtárban végeztek kísérletet, a könyvtáros amikor átadta a könyvet, hozzáért egyes olvasókhoz, másokhoz nem. Kifele menet megkérdezték őket, mennyire elégedettek a könyvtárral, és akikhez hozzáértek, 100%-ban el voltak ragadtatva, pedig ugyanazt a kiszolgálást kapták.
Ha a pincér és a vendég közt létrejön egy minimális testkontaktus, akkor a pincér több borravalót kap, a kosárlabda játékosok meccs közben gyakran fizikai érintéssel (vállon veregetés) adnak egymásnak pozitív visszajelzést, végül a vizsgálatok szerint tartósabbak és nagyobb elégedettséget nyújtanak azok a házasságok, amelyekben gyakori a testkontaktus, az ölelés, a simogatás!
Érintés, simogatás, ölelés
Hogyan használd a szeretet nyelveket?

Mire jó az érintés, a simogatás, az ölelés?
Nagyon erős bennünk az érintés iránti vágy, mert ez jelenti a melegséget, a közelséget a kapcsolatokban. Az érintés majdnem fontosabb mint a táplálék. Az érintés oldja a stresszt, a szorongást, a félelemérzetet. Akit nem érintettek, babusgattak, szeretgettek gyermekkorában, felnőttként nehezebben ad ölelést, érintést.

A szerelmesek is azért olyan boldogok, mert sok ölelést simogatást adnak egymásnak.
Az érintésnek gyógyító ereje van. Felülírja a fájdalomérzetet. Gondoljunk csak a gyerekekre, ha valami fáj, anyukájuk megfogja, megérinti, megsimogatja, és már el is múlt.
Felnőtt korban a kézfogás, a másik megérintése, megsimogatása, ölelgetés, puszik, összebújás, csókolózás, szeretkezés az életünk nélkülözhetetlen részei. A végső állomásnál, a halál időpontjában is ott a helye az érintésnek: fogjuk a haldokló kezét, amíg csak érez.
Neked milyen a viszonyod az érintéssel?
Milyen családi mintákat hoztál az érintésről?
A szüleid hogyan viszonyultak az intimitáshoz?
A pároddal mennyire van összhangban a szexualitás iránti igényetek?
A szüleid hogyan viszonyultak az intimitáshoz?
A pároddal mennyire van összhangban a szexualitás iránti igényetek?
Érintéssel kapcsolatos oldássorozatot ajánlom azoknak, akiknek problémájuk van az érintéssel kapcsolatban, nem tudnak adni, kapni, rossz emlékeik vannak, bántalmazás, stb.
Nem akkor és olyan formában kapták az érintést, ahogy várták, vagy szerették volna.
Nem akkor és olyan formában kapták az érintést, ahogy várták, vagy szerették volna.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése